hádanky 1

4. června 2007 v 16:33 | ahoj Pepe
Jak je známo, blízcí příbuzní nesmějí spolu uzavírat manželství. Smí se muž oženit se sestrou své vdovy?
Vigvamem seděli dva rudokožci, jeden velký a jeden malý. Malý byl syn velkého, ale velký nebyl otec malého. Jak je to možné ?
Mince dávají dohromady 3 kč, i když jedna z nich není koruna. Co je to za mince ?
Sčítej a pamatuj si:odpověz rychle!
Máš 1000Kč.Přidej 40 a ještě 1000 a teď ještě 30 a ještě 1000 nyní 20 a
přidej ještě 1000 a nakonec 10.

Kolik ti vyšlo?
Sejdou se dva kamarádi, přijde řeč na všechno možné, i na hudbu. Oba dva mají sebou flashku plnou až po okraj toho, co se jim líbí.
Bylo by fajn, kdyby si mohli hudbu vyměnit, aby si ji mohli doma poslechnout. Neboli nahrát obsah jedné flashky na druhou a obsah druhé na první.

Přidou k počítači ve škole, že svůj plán zrealizují. Problém, je že na žádném z flash disků není volné místo. Neboli pokud chtějí na kterýkoliv něco nahrát, pak musí smazat/přepsat původní obsah.
Chtělo by to hudbu jednoho z nich prozatimně uložit na pevný disk počítače. Pak by se jeho flashka mohla smazat, zaplnit obsahem té druhé, a na tu by se pak přokopírovala hudba z počítače.

Co čert nechtěl, bezpečností posedlý správce sítě nedovolí zapisovat data na školní počítač - data nelze nikam dočasně uložit.

Správce sítě ale na počítač nainstaloval speciální software, který umožní tuto výměnu dat provést. Tím mají kamarádi po problému, ale vzniká nám tu otázka:
Jak tento program funguje?

Aby úloha nebyla jednoduchá, tak ani tento software si neukládá žádná pomocná data jinam (ani do RAM), než na média, mezi nimiž výměna probíhá.
Na flash discích není ani drobek místa navíc, oba mají stejnou kapacitu.

Dokážete vymyslel algoritmus, jak výměnu dat provést?
Vězeň čeká na popravu. Král ohlásí lidu (aby jeho popularita vzrostla), že mu dá poslední šanci se zachránit. Přichystá prý pytlík s jednou černou a jednou bílou kuličkou. Pokud vězeň vytáhne bílou, je osvobozen. Pokud vytáhne černou, bude popraven. (Tohle všechno veřejnost ví.)

Kat, který má popravu provést, se ale dozví, že král podvádí a dá do pytlíku dvě černé kuličky (ať se vězeň snaží jak chce, vytáhne vždy černou - smrt). Tohle vězni potají řekne.

Dalšího rána se koná celá "poprava" za účasti veřejnosti. Co musí vězeň udělat, aby se zachránil?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama